04-05-2024 04-05-2024

Labolatoria przyszłości

lab_przy.jpg

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła uczestniczy w programie Labolatoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30000 zł.

W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:

1. Drukarka 3D OMNI200 z laptopem Lenovo Ideapad 17

2. Filamenty PLA do drukarki 3D

3. Zestaw FORBOT - mikrokontrolery

4. Stacja lutownicza 706 HOT AIR

5. Aparat Panasonic DMC-FZ1000

6. Statyw Camrock

7. Oświetlenie do realizacji nagrań - zestaw

8. Gimbal DJI Ronin SC

9. Bezprzewodowy zestaw audio Saramonic Blink500

10. Mikrofon pojemnościowy Saramonic

11. Photon EDU - robot edukacyjny