19-05-2024 19-05-2024

Dzień Edukacji Narodowej 2019

17.10.2019 Kategoria: Szkolne uroczystości

16 października br. był dniem, który obfitował w apele i szkolne uroczystości. Uczniowie klasy VII zorganizowali żartobliwą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, by w humorystyczny sposób wyrazić wdzięczność i uznanie dla pracy pedagogów. Po krótkim przemówieniu odbyła się część rozrywkowa.

W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował rozgrywki dla dwóch drużyn – nauczycieli oraz uczniów. Zawodnicy rywalizowali w licznych konkurencjach o zróżnicowanym stopniu trudności: pisali kartkówkę ze znajomości potraw serwowanych na drugie śniadanie, dzielili się przepisem na pierogi ruskie, wykazali się znajomością utworów muzycznych, zaplatali warkocze i odpowiadali na pytania z różnych dziedzin nauki. Obydwie drużyny wytrwale walczyły o każdy punkt. Wynik zaskoczył i ucieszył wszystkich. Potwierdził, że uczniowie oraz nauczyciele uzupełniają się zarówno podczas zajęć, jak i w trakcie wspólnej zabawy. Obie drużyny okazały się bezkonkurencyjne, dlatego prowadzący ogłosili remis.

W nagrodę wszyscy wspólnie obejrzeli film nakręcony przez uczniów klas IV-VI. Film powstał pod kierunkiem pani Iwony Lenart w ramach projektu realizowanego na kółku humanistycznym. Uczniowie biorący udział w projekcie zaangażowali się do odgrywania ról i prac związanych z montażem. Trzeba przyznać, że na terenie szkoły odkryto talenty aktorskie! Młodzi aktorzy wcielili się w role nauczycieli, by z przymrużeniem oka ukazać codzienne szkolne życie. Na koniec spotkania w dowód wdzięczności uczniowie wręczyli pani dyrektor oraz wszystkim nauczycielom słodkie upominki.