19-05-2024 19-05-2024

Nadszedł rozstań czas...

21.06.2019 Kategoria: Szkolne uroczystości

Kiedy zaczyna się czerwiec, uczniowie odliczają dni do upragnionych wakacji. Letnie miesiące wolne od zajęć są dla dzieci czasem odpoczynku, zabawy i relaksu. Rok szkolny 2018/2019 był szczególny i historyczny, gdyż po raz pierwszy od kilkunastu lat szkolne mury opuścili ósmoklasiści. To właśnie oni, absolwenci naszej szkoły, byli bohaterami tego dnia.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 19 czerwca 2019 roku. Najpierw wszyscy uczniowie uczestniczyli we mszy świętej. Następnie o godz. 9:00 rozpoczął się apel połączony z pożegnaniem ósmoklasistów. Pierwszą część spotkania otworzył pan Piotr Wolański. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Dalej nastąpiło wręczenie świadectw, nagród i dyplomów uczniom wyróżnionym w nauce z klas O-VIII. Nagrodzono także laureatów szkolnych konkursów, najlepszego czytelnika oraz osoby zaangażowane w pracę sklepiku szkolnego.

Druga część uroczystości poświęcona była ósmoklasistom. „Coś się kończy i coś się zaczyna” – tymi słowami rozpoczęła swe przemówienie dyrektor Anna Daszykowska. Pani dyrektor pożegnała absolwentów ciepłymi słowami, pogratulowała im wysokich wyników w nauce, podziękowała za wieloletnią pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Ponadto życzyła ósmoklasistom dalszych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Pani dyrektor podziękowała także rodzicom absolwentów wyróżnionych w nauce, wręczając im listy gratulacyjne. Po raz pierwszy w historii szkoły absolwenci przekazali pod opiekę młodszym kolegom sztandar. Nowo powołany poczet sztandarowy złożył uroczyste ślubowanie, że będzie szanować i bronić dobrego imienia szkoły oraz godnie ją reprezentować. Dalej uczniowie klas rocznikowo niższych pożegnali swoich kolegów i wręczyli im drobne upominki. Następnie swój bogaty program artystyczny zaprezentowali absolwenci. Najpierw ósmoklasiści przedstawili humorystyczne scenki charakteryzujące poszczególne przedmioty szkolne. W dalszej części z przymrużeniem oka wystawili nauczycielom uwagi pozytywne i negatywne. Po części humorystycznej nadszedł czas na chwilę refleksji oraz wspomnień. Uczniowie po raz ostatni zaprezentowali swój talent wokalny. Na zakończenie występu ósmoklasiści przygotowali filmik zmontowany ze zdjęć z wizerunkami uczniów klasy VIII oraz nauczycieli. Po części artystycznej uczniowie podziękowali pani dyrektor, wychowawcy,  nauczycielom i pracownikom szkoły za wkład pracy w ich wychowanie, naukę oraz przygotowanie do egzaminów. Obdarowali ich kwiatami i pamiątkowymi upominkami. Specjalnymi orderami wyróżnili pana Rafała Haratyka i wychowawcę – pana Piotra Wolańskiego. W podziękowaniu za lata nauki tytuł królowej nauczycieli przyznali pani Zofii Lubas, która została uroczyście korowana na oczach społeczności szkolnej.

Ten dzień był pełen wzruszeń, wyrazów wdzięczności, uśmiechów, a także łez. Absolwentom życzymy wytrwałości i spełnienia marzeń, a pozostałym uczniom – słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.