Spotkanie opłatkowe

21.12.2018 Kategoria: Szkolne uroczystości

Tradycją naszej szkoły jest grudniowe spotkanie opłatkowe. Kontynuując ten piękny zwyczaj, po raz kolejny zebrali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy, by wspólnie spędzić czas w podniosłym nastroju oczekiwania na narodzenie Dzieciątka Jezus.

Spotkanie opłatkowe od początku przebiegało w podniosłej i uroczystej atmosferze. Tego dnia (21 grudnia) wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Punktualnie o godz. 8:00 ksiądz Andrzej Chmiel rozpoczął uroczystość: odczytał słowo Boże, poprowadził modlitwę i złożył wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Po pięknych słowach nadszedł czas na łamanie się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonych stołów, by delektować się smakiem tradycyjnych potraw wigilijnych. Nie zabrakło barszczu z grzybkami, pierogów, ryby czy kompotu. Podczas wigilii pojawił się także słodki deser, który szczególnie ucieszył najmłodszych uczniów.

Po wspólnym posiłku nastapiła część artystyczna. Uczniowie klas IV-VII przygotowali Jasełka z Małym Księciem. W swym wystąpieniu dzieci zwróciły uwagę na współczesne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia, któremu niejednokrotnie towarzyszy pośpiech, brak czasu, obojętność na drugiego człowieka. Mały Książę pojawia się na Ziemi, by ogłosić nadejście rodzącego się w betlejemskiej, ubogiej stajence Króla Miłości - Jezusa. Bohater z planety B-612 przypomniał również ważną prawdę: "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Kiedy młodzi artyści zeszli ze sceny, pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim zgromadzonym. W dalszej części nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów plastycznych: "Ozdoba choinkowa" i "Okładka do mojej ulubionej książki". Zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody, zaś pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe upominki.

W radosnym nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszyscy przystąpili do śpiewania kolęd i pastorałek. Radosne kolędowanie oraz nastrój życzliwości towarzyszyły wszystkim do końca spotkania.