Zwycięstwo w lekkiej atletyce

19.09.2022 Kategoria: Konkursy i zawody

krzys.jpgGminne zawody sportowe w lekkiej atletyce klas IV-VI

W ubiegły piątek, tj.16.09.2022 r., na stadionie sportowym w Niebylcu odbyły się Gminne zawody sportowe w lekkiej atletyce dla klas IV-VI. Zawody te cieszyły się bardzo dużą frekwencją uczniów (SP Gwoźnica Górna, SP Gwoźnica Dolna, SP Lutcza nr 1, SP Połomia, SP Jawornik, SP Konieczkowa, SP Blizianka, gospodarze SP Niebylec oraz nasza szkoła SP Lutcza nr 2), którzy spróbowali swoich sił w czterech konkurencjach z podziałem na chłopców oraz dziewczynki:

- 60 metrów (chłopcy + dziewczęta)

- 600 metrów dla dziewcząt

- 1000 metrów dla chłopców

- skok w dal (chłopcy +dziewczęta)

- rzut piłeczką palantową (chłopcy + dziewczęta).

Nasi uczniowie osiągnęli świetne wyniki, zajmując miejsca na podium. Wygrana dała im awans do udziału w zawodach rangi powiatowej, które odbędą się niebawem we Frysztaku.

Z radością informujemy, że w biegu na 60 metrów Krzysztof z klasy VI zajął I miejsce!

Pozostała kadra również zasługuje na wielkie brawa: Ewa (kl. VI), Patryk (kl. IV), Gabriela (kl. V), Justyna (kl. VI) oraz Milena (kl. IV).

Gratulacje dla wszystkich biorących udział w zawodach!! Już dziś trzymamy kciuki za uczniów, którzy pojadą do Frysztaka reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych!